ایمنی از آلودگی صوتی

توضیحات محصول

این پاورپوینت در مورد ایمنی از آلودگی صوتی در ۸۳ اسلاید کامل با افکت مناسب و شامل:  ایمنی از آلودگی صوتی،کنترل آلودگی صوتی،انواع آلودگی صوتی،منابع آلودگی صوتی،شنوایی،آلودگی صوتی،روشهای جلوگیری از آلودگی‌های صوتی،صدا و آلودگی صوتی و…ومنابع می باشد


مقدمه 

عامل صدا ، انسان و سایر موجودات زنده را از بین نمی‌برد بلکه باعث ضعف شنوایی ، ناشنوایی و ناراحتی‌های عصبی می‌گردد. معمولا شدت صدا را با واحدی به نام دسی بل نشان می‌دهند .تحقیقات نشان می‌دهد که از دست دادن شنوایی با سن افراد در جوامع صنعتی دیده می‌شود.

محدود و ممنوع کردن عبور کامیونها و وسائط نقلیه پر صدا.

ایجاد نوارهای عریضی از درختان و پوششهای گیاهی که به میزان ۱۰ دسی‌بل از شدت صوت می‌کاهد.

جریمه بالای افراد خاطی در ایجاد آلودگی صوتیآموزش به مردم از طریق رسانه های گروهی و …در مورد اثرات زیانبار آلودگی صوتیپرداخت وام از سوی دولت به افرادی که منازل آنها در نزدیکی فرودگاهها و ریل های قطار است جهت تعویض سکونتگاههای خود.تخفیف یا از بین بردن ترافیک تهران که امروز یکی از معضلات کشور محسوب میشود ودر ایجاد آلودگی صوتی نقش دارد.

اگر انسان در معرض صداهای بلند ، برای مدت طولانی تری قرار گیرد ناشنوایی دائم پیش می‌آید. صدایی برابر ۹۰ دسی‌بل روی سیستم عصبی تاثیر می‌گذارد. در ممالک پیشرفته قدرت شنوایی زنان بهتر از مردان است. زیرا از نظر مشاغل صداهای کمتری را تحمل می‌کنند.


‌منشا آلودگی صوتی را باید از بین برد ( اولین قدم ) .

سعی شود از ورود ماشین آلات که بیش از حد معین آلودگی صوتی تولید می‌کنند جلوگیری شود.

صدای ماشین‌آلات کارخانه‌ها نباید به بیرون ازکارخانه‌ها برسد.

سعی شود از ایجاد واحدهای مسکونی در مجاورت فرودگاهها جلوگیری شود.

ضد صدا کردن ساختمانها و واحدهای مسکونی.

دو لایه کردن شیشه پنجره‌ها در جهت جلوگیری از نفوذ صدای بیرون به داخل ساختمان.

ایمنی از آلودگی صوتی.


INFILE.IR